6 Najlepszych Grup Dla Junior Developera

facebook groups

Kto z nas nie łapie się na bezmyślnym przewijaniu Facebooka? A gdyby tak wpadały w oko jakieś przydatne treści? Obecność w grupach na Facebook’u pozwala szukać informacji i rozwiązań problemów, ale także dzielić się wiedzą już posiadaną. Programowanie to bardzo szeroki temat, poniżej zestawienie 6 najlepszych grup, wraz z ich opisami i krótkim komentarzem ode mnie, dla Junior Developera. Idealne do szukania odpowiedzi, zadawania pytań i pomagania innym.

Programowanie – wsparcie na starcie

Inspiracyjno-motywacyjna grupa wsparcia w zakresie nauki programowania. Od czego warto zacząć naukę? Jakie języki na początek? Jak w ogóle się uczyć? Gdzie szukać materiałów, pomocy?
Zapraszam Wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w zakresie nauki programowania (w ogóle). Wszystkich, którzy chcą sprawdzić własne umiejętności, a przy okazji pomóc innym, podzielić się własnym doświadczeniem 🙂

Na grupie można zadać pytanie lub znaleźć już gotową odpowiedź na nurtujące Wanna Be i Juniorów pytania odnośnie programowania oraz ogólnie pojętego IT.

Link do grupy Programowanie – wsparcie na starcie


Programowanie w C#

Grupa “Programowanie w C#” jest miejscem zrzeszającym programistów tego języka i została stworzona, jako platforma służąca wymianie poglądów należących do niej Użytkowników oraz treści związanych z językiem C#.

Grupa zdecydowanie bardziej techniczna i skupiona wokół technologi Microsoftu – platforma .Net i język C#.

Link do grupy Programowanie w C#


Programista na Swoim

Grupa dla entuzjastów tematyki poruszanej na blogu „Programista Na Swoim” (http://programistanaswoim.pl), czyli samozatrudnienia, pracy zdalnej i programowania.

Częściowa moja inspiracja do rozpoczęcia blogowania 🙂 Głównie przeczesuję dyskusje związane z kwestią JDG i B2B, które mogą mi się przydać w przyszłości lub mnie bezpośrednio dotyczą.

Link do grupy Programista na Swoim  


Junior Pyta

Jesteś początkującym programistą, który szuka pomocy? Jeśli tak, nie mogłeś lepiej trafić.Znajdujący się na grupie mentorzy z chęcią pomogą Ci rozwiązać Twoje problemy.

Mentor, czyli ktoś kto poprowadzi Cię przez ścieżkę IT, jest ważny szczególnie na początku Twojej drogi. Dobre ukierunkowanie może pozwolić zaoszczędzić miesiące a nawet lata przed zmarnowaniem ich na stanie w miejscu z karierą.

Link do grupy Junior Pyta


Od Juniora do Seniora

Na początku swojej przygody z programowaniem masz niewiele pojęcia, jak się za to dobrze zabrać, od czego zacząć, czy też jakich błędów nie popełniać.Dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić i zapraszamy do wzięcia udziału w zupełnie nowym projekcie „od Juniora do Seniora”, w którym to Seniorzy odpowiedzą Tobie osobiście na Twoje pytania, które pomogą wejść na nieco wyższy poziom. Zamierzamy do tego podejść na szeroką skalę, a także włączyć w to firmy z branży technologicznej z całej Polski.

O programowaniu ogólnie i na wysokim poziomie od jednej z najlepszych stron z ofertami pracy w IT JustJoinIT

Link do grupy Od Juniora do Seniora


Początki w IT / Początkujący programiści

Witaj w grupie przeznaczonej dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w IT. Grupa ma na celu wsparcie początkujących programistów oraz innych specjalistów z branży informatycznej. Zachęcamy do publikowania wartościowych treści, a także zadawania pytań do innych członków grupy.

Jedyna grupa publiczna w zestawieniu, można znaleźć ciekawe materiały, zero spamu.

Link do grupy Początki w IT / Początkujący programiści


Podsumowanie

Potraktuj powyższe zestawienie (kolejność przypadkowa) moich propozycji jako sugestię, nie musisz od razu zapisywać się do wszystkich grup. Ważne, że w każdej grupie znajdziesz wartościowe informacje i materiały.

Będąc przy Facebooku, dodam skromne zaproszenie do strony Programista Jutra gdzie na bieżąco dzielę się opublikowanymi wpisami oraz do listy mailowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments